Ja jestem Drogą...

Sokołów Podlaski, Dobre, Węgrów, Pniewnik, Roguszyn, Liw, Węgrów, Grochów Szlachecki, Repki, Skrzeszew

Aneta Abramowicz-Oleszczuk 2019-08-15 22:42:04 liczba odsłon: 1963
Fragment jednego z krzyży na Świętej Górze Grabarce, fot. Ana

Fragment jednego z krzyży na Świętej Górze Grabarce, fot. Ana

Na Jasnej Górze odbywały się dziś uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na Świętej Górze Grabarce trwają przygotowania do uroczystości ku czci Przemienienia Pańskiego (17-19 sierpnia).

Wierni kościoła prawosławnego od kilku dni wędrują na Świętą Górę Grabarkę. Przez powiat miński, węgrowski i sokołowski przechodzi, w tym roku już po raz 17., piesza pielgrzymka na św. Górę Grabarkę. Jej tegoroczne motto to słowa Jezusa, z Ewangelii św. Jana: "Ja jestem Drogą i Prawdą, i Życiem". (J 14,6)
Pielgrzymi, którzy na nią wyruszyli z Wołomina 13 sierpnia, mają do pokonania 130 km. Na Grabarkę dotrą 17 sierpnia. 
Na trasie pielgrzymki są m.in.: Dobre, Pniewnik, Roguszyn, Liw, Węgrów, Grochów Szlachecki, Sokołów Podlaski, Repki i Skrzeszew.
Dziś pokonali trasę długości 26 km. Jutro przed nimi "tylko" 19 km.

Uroczystości ku czci Przemienienia Pańskiego na Św. Górze Grabarce rozpoczną się 17 sierpnia. Zakończą się 19 sierpnia, Liturgią Świętą i uroczystą procesja z poświęceniem owoców na święto Przemienienia Pańskiego.

 program uroczystości:

17 sierpnia
godz. 17.00 – Nabożeństwo Całonocnego Czuwania
godz. 21.00 – Akatyst do Matki Bożej
 
18 sierpnia

godz. 6.00 – Liturgia Święta
godz. 8.00 – Poświęcenie wody
godz. 10.00 – Liturgia Święta
godz. 17.30 - Powitanie Hierarchów
godz. 18.00 - Nabożeństwo ku czci Przemienia Pańskiego
godz. 23.00 - Nabożeństwo za zmarłych – PANICHIDA
 
19 sierpnia

godz. 1.00 – I Liturgia Święta
godz. 4.00 – II Liturgia Święta
godz. 6.30 – III Liturgia Święta
godz. 9.30 -  Liturgia Święta i uroczysta procesja z poświęceniem owoców na święto Przemienienia Pańskiego (Ana) 
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.