„Śpiewajmy Panu” – Podlasie 2009

Sokołów Podlaski

Marianna Kobylińska 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 9269

Celem imprezy jest propagowanie piosenki religijnej i patriotycznej, integracja środowiska młodzieży chrześcijańskiej, integracja z osobami niepełnosprawnymi, popularyzowanie Regionu.

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni przy współpracy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sokołowie Podlaskim zorganizował jubileuszowy V Integracyjny Festiwal Piosenki Religijnej „Śpiewajmy Panu” – Podlasie 2009. W tym roku odbył się on 7 maja 2009 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni.
Celem imprezy jest propagowanie piosenki religijnej i patriotycznej, integracja środowiska młodzieży chrześcijańskiej, integracja z osobami niepełnosprawnymi, popularyzowanie Regionu.

Uroczystość rozpoczął pan Marian Zalewski Wójt Gminy Sterdyń oraz Marianna Kobylińska Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni, konferansjerkę prowadziła Karolina Bogucka i Piotr Brzezik z Zespołu Szkół w Sterdyni.
Uczestnicy Festiwalu występowali przy akompaniamencie gitar, keybordów lub podkładu muzycznego z taśmy bądź płyty.
W Festiwali wzięli udział soliści, duety, zespoły wokalno-instrumentalne, schole dziecięce i młodzieżowe, w sumie zaprezentowało się 31 podmiotów muzycznych. W ich wykonaniu można było usłyszeć następujące pieśni:

- Polska;  Jak Dawid – „Krasnoludki”  Gminne Przedszkole w Sterdyni
- Z Tobą  i w Tobie; Rota - Zespół Wokalny Zespołu Szkół w Sabniach
- Tęskno mi Panie; Zamiast – Weronika Wawer
- Gdy szukasz Boga; Przybyli ułani pod okienko - Katarzyna Gałecka Środowiskowy Dom Samopomocy w Sokołowie Podlaskim
- Polskie kwiaty; Pan Bóg Naszym Ojcem - Schola przy parafii św. Wojciecha w Skibniewie
- Dzieckiem Bożym jestem ja; Czerwone maki - Monika Prokopczuk -Szkoła Podstawowa w Sterdyni
- Błogosławię Cię; Jak długo w sercach naszych - Magda Andryszczuk, Paulina Skomorucha Szkoła Podstawowa w Rytelach
- Gdy idziemy poprzez świat; Płynie Wisła Płynie -  Grupa Artystyczna Środowiskowego Domu Samopomocy w Sokołowie Podlaskim
- Powrócisz tu; Mój ląd - Sylwia Szymańska, Natalia Lupa – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie  
- Jesteś przy mnie; Skrzydła - Natalia Ołdakowska – Szkoła Podstawowa w Sterdyni
- We wrzosach; Jesteś blisko tak - Natalia Uścińska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie
- Wykrzykujcie Bogu; Hej, hej ułani - „Dwójeczki” – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 2
w Sokołowie Podlaskim  
- Oczyszczenie; Pąki białych róż  - Katarzyna Wołynek – Zespół Szkół w Sabniach
- Zaufaj Panu już dziś; Nadzieja – siostra wiatru - Weronika Rokita Szkoła Podstawowa
w Łazowie
- Pan jest moją nadzieją; Póki Polska żyje w nas - Mateusz Zubow – Gimnazjum w Sterdyni
- Mazurek 3 Maja; Gdy uczniów swych - Magdalena Szalach – Świetlica Socjoterapeutyczna
w Sterdyni
- Przychodzę znów do Mego Pana; To Nasza Mała Ojczyzna -  Izabela Sińczuk, Natalia Gajowniczek – Szkoła Podstawowa w Łazowie
- Panna Pszeniczna; Marsz Sybiraków - Kinga Urban – Szkoła Podstawowa w Sterdyni
- Pierwsza Kadrowa,; Dzieckiem Twoim - Arka Miłosierdzia – Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Sokołowie Podlaskim
- Pytasz mnie; Zanim powiem słowo - Dominika Kulik - Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie
- Gdzie są kwiaty; Bóg jest miłością - Zespół „Małe Art – Tabu” Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni
- Powrócisz tu; Zostań z nami – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni
- My chcemy Boga; Otrzyjcie już łzy płaczący - Robert i Antoni Kotowscy
- List do Boga; Polskie kwiaty - Aleksandra Wyszyńska – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie
- Znowu Cię spotykam; Polskie Kwiaty - „OPTIMA” Gimnazjum Publiczne im. Ojca Świętego
Jana Pawła II  w Bogutach Piankach
- Ty tylko mnie poprowadź; Mury - Martyna Weronika Sikorska Gimnazjum Publiczne
im. Ojca Świętego Jana Pawła II w Bogutach Piankach
- Uwielbiam imię Twoje, Panie; Moja Ojczyzna - Schola przy kościele w Bogutach Piankach
- Raduje się dusza ma, wielbi Pana swego; Był taki czas - Roksana Kocak – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Sokołowie Podlaskim
- Jak Dawid; Serce w plecaku - Promyczki – Szkoła Podstawowa w Bogutach Piankach
- Tyś jak skała, Tyś jak wzgórze; Przybyli ułani pod okienko – dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zuzeli

Jury w składzie: Marcin Stasiuk, Tomasz Hapunowicz i Jacek Kubicki, oceniało dobór repertuaru, emisję głosu, wykonanie i ogólny wyraz artystyczny. Przesłuchano ponad 120 osób.
W oczekiwaniu na werdykt jury, gościnnie wystąpiła schola „Sursum Corda”
z Sokołowa Podlaskiego laureat eliminacji tamtejszego regionu.
Można było również obejrzeć pokaz i wysłuchać zasad udzielania pierwszej pomocy, które w bardzo interesujący sposób przedstawiła pani Zofia Misior z synem Marcinem.
Po części pokazowej Jury ogłosiło werdykt i do Finału w Bielsku Podlaskim zakwalifikowało następujące podmioty muzyczne:
1. Zespół „Krasnoludki” z Gminnego Przedszkola w Sterdyni
2. Sylwię Szymańską, Natalię Lupę z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie
3. Zespół „OPTIMA” z Gimnazjum Publicznego im. Ojca Świętego Jana Pawła II
    w Bogutach Piankach
4. Martynę Weronikę Sikorską z Gimnazjum Publicznego im. Ojca Świętego Jana Pawła II   
    w Bogutach Piankach
5. Natalię Ołdakowską ze Szkoły Podstawowej w Sterdyni
6. Dominikę Kulik z Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Czyżewie
7. Angelikę Marczuk z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Sterdyni
8. Roberta i Antoniego Kotowskich z Seroczyna

Do Bielska Podlaskiego pojedzie również Monika Prokopczuk laureatka  zeszłorocznego festiwalu w Bielsku Podlaskim, która reprezentować będzie Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Sterdyni.
Wszyscy wykonawcy za udział w festiwalu otrzymali albumy bądź maskotki, natomiast zwycięzcy Pisma Święte. Dla wszystkich uczestników  przygotowano poczęstunek, który zrealizowano dzięki sponsorom: Powiatowemu Bankowi Spółdzielczemu w Sokołowie Podlaskim, OSM Kosów Lacki, Przetwórni Mięsa Krzysztofa Szajko ze Sterdyni za co organizatorzy składają serdeczne podziękowania.
Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewali piosenkę „Abba Ojcze” i udali się na integracyjne ognisko.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.