Arnold czy Andrzej?

Siedlce

Justyna Janusz 2019-12-06 10:14:22 liczba odsłon: 7760
collage: PK, Ak, MS

collage: PK, Ak, MS

Prezydent krzyczy i zastrasza, czy mówi cienkim głosikiem?

Siedleccy radni niejednokrotnie zarzucali prezydentowi Andrzejowi Sitnikowi, że próbuje im mówić, co mają myśleć i robić. Sami jednak nie pozostają mu dłużni. Na ostatniej sesji rady miasta prezydent zabrał głos w sprawie stawek za odbiór odpadów. Sala była pełna ludzi, a on miał mikrofon i mówił dość głośno. Wystąpienie przerwała radna Iwona Orzełowska. Gdy przewodniczący rady nie udzielił jej głosu, wstała i wykrzyczała:

– Panie prezydencie, niech pan na nas nie krzyczy! Pan krzyczy! Czuję się zastraszona!

– Nie krzyczę – odpowiedział Andrzej Sitnik. – Mówię głośno, by wszyscy słyszeli. Jeśli mogę mówić ciszej, a wszyscy będą słyszeli, to dobrze. Dla mojego gardła to również będzie korzystne.

Kilkadziesiąt minut później na mównicę wszedł Krzysztof Chaberski (PO).

– Panie prezydencie, kiedyś był pan postawnym mężczyzną. Szybkim krokiem, wyprostowany, wchodził pan na mównicę. Wyglądał pan jak Arnold Schwarzenegger. A teraz jest pan skulony i mówi cienkim głosikiem. Który Andrzej Sitnik jest prawdziwy?

– Nie wiem, czego chcą radni – skomentował Andrzej Sitnik. – Zdaniem jednych krzyczę, zdaniem innych mówię cicho.

 – Jako radni pokazujemy, gdzie pana miejsce – stwierdził Krzysztof Chaberski. – I im wcześniej pan to zrozumie, tym mniej będzie bolało.

Komentarze (66)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.