Kontrowersyjna i niepokorna

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2020-11-11 08:36:43 liczba odsłon: 4966
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Iwona Orzełowska dla onet.pl: Nie cofniemy Polski do tyłu, nie możemy tego zrobić.

O siedleckiej radnej PiS znowu głośno w ogólnopolskich mediach. Pisano o niej, gdy to jej głos zaważył na tym, że w Siedlcach nie przyjęto Samorządowej Karty Praw Rodzin, nazywanej uchwałą anty-LGBT. Teraz zwrócono na nią uwagę, gdy poparła protesty kobiet.

„Radna PiS z Siedlec Iwona Orzełowska w rozmowie z Onetem przyznaje, że zawsze będzie z kobietami. Jest katoliczką, więc aborcji nie popiera.

- Ale jestem absolutnie za ratowaniem życia matki i nienarażaniem dziecka na cierpienie. Decyzję musi podejmować kobieta, to jest jej ciało. Mamy do tego prawo” - cytuje onet.pl.

Portal zwrócił uwagę, że Iwona Orzełowska nie ukrywa w mediach społecznościowych poparcia dla protestujących kobiet. Siedlecka radna skomentowała portalowi to, co się dzieje w kraju. „(...)Nie cofniemy Polski do tyłu, nie możemy tego zrobić. Ja myślę, że to jest taki strach mężczyzn przed kobietami, przynajmniej niektórych”.

Wszystko wskazuje na to, że siedlecki PiS ma kłopot ze swoją radną.

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 46/2020:

Komentarze (32)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.