W drobnym ciele duża krzepa!

Siedlce

Paweł Świerczewski 2020-12-31 11:01:38 liczba odsłon: 3563
Karolina Miszczak fot. Aga Król

Karolina Miszczak fot. Aga Król

Przeczy stereotypowi, że kobieta to słaba płeć.

Karolina Miszczak, zawodniczka WLKS Nowe Iganie, zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski seniorek w podnoszeniu ciężarów!

Zawody zostały rozegrane pod koniec listopada w Biłgoraju. Karolina Miszczak, tak jak przed rokiem w Ciechanowie, stanęła na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej do 49 kg. Dźwigała znacznie więcej, niż waży, jej wynik to 125 kg w dwuboju, 55 kg w rwaniu i 70 kg w podrzucie. Rezultat Karoliny był najlepszym w kategorii wiekowej do 23 lat.

- Zazwyczaj młodzieżowe mistrzostwa Polski odbywają się wczesną wiosną, jednak w tym roku ze względu na lockdown, musiały zostać przełożone. Zdecydowano o ich połączeniu z imprezą seniorską - opowiada sztangistka. - Najcięższy okres przygotowań przypadł na ostatnie trzy miesiące. W trakcie treningów regularnie dokładałam ciężar, który docelowo chciałam dźwignąć podczas zawodów. Jestem zadowolona ze swojego wyniku, delikatny niedosyt mam tylko jeśli chodzi o rwanie. Tam wiem, że mogło być odrobinę więcej.

Dziękuję, nie tańczę

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 52/2020:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.