Odeszłam w dobrym momencie

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-01-17 08:38:50 liczba odsłon: 4511
Magdalena Koperwas fot pyt

Magdalena Koperwas fot pyt

Po Siedlcach pozostaną jej miłe wspomnienia i... mąż.

Magdalena Koperwas była jedną z liderek i kapitanem ekstraklasowego MKK Siedlce. Reprezentowała go prawie trzy sezony. W 46 meczach rzuciła 398 punktów, wielokrotnie będąc najlepszą zawodniczką na parkiecie. Sprawdziliśmy, co obecnie u niej słychać.

Z Magdaleną Koperwas rozmawia Paweł Świerczewski.

Robię materiał wspomnieniowy na temat Twojej gry w MKK. Zgodzisz się odpowiedzieć na kilka pytań?

- Jasne! Nie spodziewałam się, że ktoś jeszcze o mnie pamięta...

Kto pamięta MKK, musi pamiętać też Ciebie. Byłaś jedną z tych zawodniczek, które zrobiły i poświęciły najwięcej dla tego zespołu.

- Miło mi to słyszeć.

Wiesz, co wydarzyło się 15 marca 2016 roku?

- Hmm... Nie mam pojęcia.

Przypomnę Ci. MKK ograł wtedy potęgę polskiej koszykówki CCC Polkowice 78:77, a Ty rzuciłaś 30 punktów.

- Piękny dzień i wspaniały mecz! Zagrałyśmy koncertowo, mimo, że nikt n nas nie stawiał. To był indywidualnie najlepsze spotkanie w moim wykonaniu. Czasami, jak nachodzi mnie tęsknota za koszykówką, odpalam je na YouTube. Ostatnie dwie minuty były horrorem. Jak tylko sobie o tym pomyślę, znów wracają wielkie emocje.

Byłem wtedy na trybunach. Sprawiliście ogromną radość kibicom. Teraz w Siedlcach nie ma już kobiecej koszykówki na poziomie seniorskim. Jest to dla Ciebie niespodzianką, czy już za Twoich czasów, można było się tego spodziewać?

 

Zostało Ci do przeczytania 66% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 2/2021:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.