Pół wieku w małżeństwie

Łuków

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2417
Teresa i Kazimierz Grochowscy bawili się w wiejskiej świetlicy w Dmininie, jakby im w dniu jubileuszu ubyło po 50 lat. Fot. PGL

Teresa i Kazimierz Grochowscy bawili się w wiejskiej świetlicy w Dmininie, jakby im w dniu jubileuszu ubyło po 50 lat. Fot. PGL

Państwo Teresa i Kazimierz Grochowski z Dminina przed pięćdziesięcioma laty zawierali związek małżeński. Była słoneczna niedziela 5 lipca 1959 r. gdy jechali do kościoła pod wezwaniem Podwyższenia Św. Krzyża w Łukowie.

– Postanowiliśmy zostać małżeństwem, bo kochaliśmy się, a mój, przyszły wówczas jeszcze, mąż odziedziczył gospodarstwo po swej babci – stwierdza pani Teresa.

– Miałem 20 lat i skoro zaplanowałem wyprowadzkę z rodzinnego domu na swoje, jak to się mówiło, to nie chciałem być sam. We dwoje łatwiej stawiać czoła przeciwnościom losu – dodaje pan Kazimierz.

W 50. rocznice ślubu rodzina przygotowała Państwu Grochowskim wspaniałą uroczystość. O jej szczegółach będzie można dowiedzieć się z papierowego i e-wydania „TS”. (pgl)
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.