Chce pójść w ślady mistrzyni

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-03-01 08:49:44 liczba odsłon: 4169
Wiktoria Wróbel fot. Aga Król

Wiktoria Wróbel fot. Aga Król

Kunsztu uczy się od Lidii Chojeckiej-Leandro!

Wiktoria Wróbel, zawodniczka WLKS Nowe Iganie, zdobyła złoty medal Halowych Mistrzostw Polski U-18 na dystansie 1000 metrów.

Mistrzowska impreza odbyła się w Toruniu. Pochodząca z Mińska Mazowieckiego zawodniczka przystępowała do rywalizacji z najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce. Poradziła sobie z presją. Bieg ukończyła na pierwszym miejscu, z rekordem życiowym 2:52:51!

- Trochę stresowała mnie rola faworytki, ale jednocześnie czułam się wyróżniona, mogąc biec z niebieskim numerem startowym, przysługującym zawodniczce z najlepszym wynikiem. Powiedziałam sobie, że to jeszcze nic nie znaczy, nikogo nie mogę zlekceważyć, muszę dać z siebie wszystko, żeby rzeczywiście udowodnić swoją wartość - opowiada 16-latka.

Jaką miała taktykę na bieg?

- Od zawsze mam jedną sprawdzoną strategię, z której niektórzy, szczególnie mój tata, się śmieją: zacząć szybko, wytrzymać, a na koniec przyspieszyć! Najczęściej jest ona skuteczna. Cieszę się, że i tym razem tak było. Nie spodziewałam się jednak, że uda mi się pobiec aż tak dobrze. Gdy rezultat wyświetlił się na tablicy, szeroko otworzyłam oczy ze zdziwienia. Później już była tylko radość.

Szkoleniowiec Wiktorii, siedlecka legenda biegów Lidia Chojecka- Leandro nie kryje dumy z podopiecznej.

- Wiktoria robi olbrzymie postępy. W stosunku do poprzedniego roku poprawiła swój czas o 5 sekund, co jest
bardzo dużym progresem. Móc pracować z taką dziewczyną jest wielką przyjemnością. To wielka satysfakcja - przynaje słynna trenerka.

Skazana na sport

Zostało Ci do przeczytania 67% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 8/2021:

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.