Wiedziałam, gdzie startuję

Siedlce

Justyna Janusz 2021-06-18 10:48:13 liczba odsłon: 5387
Ewelina Raczyńska – siedlczanka,  absolwentka prawa i podyplomowych  studiów Public Relations. 11 lat  pracowała w urzędzie miasta, ostatnio  jako naczelnik gabinetu prezydenta. Fot. Aga Król

Ewelina Raczyńska – siedlczanka, absolwentka prawa i podyplomowych studiów Public Relations. 11 lat pracowała w urzędzie miasta, ostatnio jako naczelnik gabinetu prezydenta. Fot. Aga Król

Rozmowa z Eweliną Raczyńską, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Czuje Pani ciężar odpowiedzialności, przejmując kierowanie siedlecką biblioteką po Jadwidze Madziar, która była jej niekwestionowaną twarzą?

– Tak, zdecydowanie. Dyrektor Madziar przez 26 lat była dyrektorem tej instytucji i wysoko postawiła poprzeczkę.

A co z zarzutami, dotyczącymi tego, że do pracy w bibliotece przyszła Pani z urzędu miasta ze stanowiska gabinetu prezydenta i że z książkami ma Pani tyle wspólnego, że je Pani czyta?

– Muszę to zdementować. Od kiedy objęłam stanowisko naczelnika gabinetu prezydenta, do moich obowiązków należała m.in. ścisła współpraca z placówkami kulturalnymi w mieście. To pozwoliło mi na poznanie ich od środka. Biorąc udział w konkursie, miałam pojęcie, gdzie startuję.

W pierwszym konkursie Pani nie startowała. Dlaczego?

Zostało Ci do przeczytania 80% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 24/2021:

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.