Gmina Korytnica - wójt ma zastepcę

Węgrów, Korytnica

Stanisław Jastrzębski 2021-08-27 09:36:43 liczba odsłon: 1831
Grażyna Chrupek fot. arch. UG w Korytnicy

Grażyna Chrupek fot. arch. UG w Korytnicy

Grażyna Chrupek, dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół od 2 sierpnia jest zastępcą wójta gminy Korytnica.

- Musiałem podjąć taką decyzję, by urząd mógł normalnie funkcjonować – tłumaczy wójt Stanisław Komudziński.

Zaznacza, że od stycznia sekretarz Urzędu Gminy przebywa na zwolnieniu lekarskim. Wszystkie sprawy (również te stricte urzędowe) spoczęły na barkach wójta.

– Nie mogę ani na urlop pojechać, ani nawet w nagłym przypadku pójść do szpitala, bo trzeba podpisywać dokumenty. Ta decyzja była wręcz konieczna – mówi Stanisław Komudziński.

Grażyna Chrupek została powołana na wicewójta w wymiarze zatrudnienia 1/5 etatu. Nadal jest też dyrektorem GZEAS. Nowa pani wicewójt jest mieszkanką gminy Korytnica. Ukończyła studia licencjackie na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie studia magisterskie z administracji na Wydziale Administracji Uniwersytetu w Białymstoku. Na początku kariery urzędniczej pracowała w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Korytnicy, później została dyrektorem GZEAS.

– Jest bardzo operatywna. Pisze wnioski, dzięki którym nasza gmina pozyskała dużo pieniędzy ze źródeł zewnętrznych, pomaga w organizacji imprez. To od dawna moja prawa ręka. Jestem bardzo zadowolony z jej pracy – zaznacza wójt.

Przed kilku laty Stanisław Komudziński w luźnej rozmowie stwierdził, że Grażyna Chrupek byłaby bardzo dobrym wójtem gminy Korytnica, kiedy on zakończy już swoją pracę na tym stanowisku. Dziś podtrzymuje tamte słowa.

– Pani Grażyna jest dobrym fachowcem. Zna się zarówno na pomocy społecznej, jak i na oświacie, a to przecież dwa główne obszary, na które wydajemy najwięcej pieniędzy. Teraz, jak już jest moim zastępcą, bliżej zapozna się z pozostałymi działami. Uważam, że świetnie sobie z tym wszystkim poradzi – mówi.

Zwraca uwagę, że do wyborów jeszcze ponad dwa lata. Zaznacza, że decyzje o ewentualnym kandydowaniu na wójta gminy Korytnica pani Grażyna Chrupek musi podjąć sama. A później jej kandydaturę muszą zaakceptować mieszkańcy. (sej)

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.