Specjalista od pierwszego odbicia

Siedlce

Paweł Świerczewski 2021-11-12 14:14:55 liczba odsłon: 2079
fot. pyt

fot. pyt

Nie serwuje i nie ścina piłek w ataku. Ale właśnie od niego często zależy powodzenie akcji.

Z Patrykiem Walochem, libero pierwszoligowego KPS Siedlce, rozmawia Paweł Świerczewski.

W Siedlcach spędza Pan drugi sezon. To okres, w którym już trochę można poznać miasto i jego uroki.

- Tak naprawdę dopiero od kilku miesięcy jest do tego okazja. Wcześniej przez pandemię mogłem zwiedzić co najwyżej halę sportową. Siedlce uważam za fajne miejsce do życia. Pochodzę z Radomska, czyli miasta podobnej wielkości. Znam więc dobrze te średniomiasteczkowe klimaty. Zawsze mi odpowiadały. Nie wahałem się, by zostać na dłużej, gdy trener Grabda mi to zaproponował.

Radomsko leży rzut beretem od Bełchatowa, gdzie stawiał Pan pierwsze siatkarskie kroki. Skra to uznana marka. Było się od kogo fachu uczyć.

- Skra była w tamtym czasie potęgą w Polsce. Nikt nie mógł się z nią równać. Będąc w drużynach kadetów i juniorów, co prawda rzadko miałem okazję trenować z pierwszym zespołem, ale się zdarzało. Zawsze było to wielkie przeżycie. Bardzo miło wspominam ten okres w moim życiu.

Do siatkówki zazwyczaj lgną wielkie dwumetrowe chłopiska, czego o Panu na pewno nie można powiedzieć. Jak się zrodził pomysł, żeby na nią postawić?

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 45/2021:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.