Ciiii, lekarz śpi...

Siedlce

Justyna Janusz 2021-11-17 09:25:39 liczba odsłon: 15118
Fot. pyt

Fot. pyt

Lekarz nakrzyczał na matkę, że go obudziła, dziecka nie zbadał, mimo że miało niepokojące objawy.

Piętnastomiesięczny synek pani Barbary zaczął gorączkować. Pediatra przepisał antybiotyk, ale gorączka nie ustąpiła. Termometr pokazywał ponad 41 stopni, a na ciele pojawiły się wybroczyny albo wysypka.

– Bałam się, że to sepsa. Po godzinie drugiej w nocy zaczęłam dzwonić na Nocną Pomoc Lekarską przy ulicy Bema w Siedlcach. Nie wiedziałam, jakie są procedury: jechać do nich, czy bezpośrednio do szpitala. Nie dodzwoniłam się, telefon cały czas był zajęty – mówi pani Barbara.

Ok. godziny trzeciej pojechała z dzieckiem do NPL. Przed przychodnią nikogo nie było.

– Nie było pacjentów, więc musieli mieć odłożoną słuchawkę, jeśli przez godzinę było ciągle „zajęte”. Otworzyła mi zaspana pielęgniarka, powiedziała, że poprosi lekarza. On też był zaspany. Powiedziałam: Dzień dobry. On odpowiedział „chyba nie taki dobry”. Zaczął krzyczeć, że mam iść do pediatry, bo on się na tym nie zna i nie wie, czym zbić gorączkę. Nie zbadał synka, na wybroczyny nie spojrzał, mimo że prosiłam. Za to trzy razy powtarzał, że go obudziłam.

Zostało Ci do przeczytania 85% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 46/2021:

Komentarze (49)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.