Dominika Paczóska - siedlczanka na pierwszoligowych parkietach

Siedlce

Paweł Świerczewski 2022-02-11 15:23:57 liczba odsłon: 9542
Dominika Paczóska fot. Paweł Jakubowski pawi.pl

Dominika Paczóska fot. Paweł Jakubowski pawi.pl

Jako nastolatka „liznęła” ekstraklasy. Teraz marzy jej się gra w zagranicznej lidze.

W ostatnich latach siedlecka koszykówka mocno podupadła. Grający niegdyś w ekstraklasie MKK zajmuje się szkoleniem dzieci i młodzieży, SKK przestał istnieć, a UKS Basket ciężko się wybić ponad III ligę. Tym bardziej cieszą sukcesy Dominiki Paczóskiej, 22-letniej siedlczanki, czołowej zawodniczki pierwszoligowego MON-POL Płock.

Dominika zaczęła grać w koszykówkę wcześnie, bo na początku podstawówki. Była uczennicą SP nr 4.

- Moi rodzice pracowali do późna, więc dużo czasu spędzałam na świetlicy. Pani Marta Kamiejsa wpadła na pomysł, żeby dzieciaki trochę się poruszały i w ten sposób trafiliśmy na zajęcia z koszykówki. Spodobało mi się, więc zaczęłam uczęszczać na nie regularnie. Później próbowałam też trochę swoich sił w tenisie ziemnym, ale to nie dla mnie. Zdecydowanie bardziej pasowała mi gra zespołowa. Tym bardziej, że pojawiły się pierwsze wygrane turnieje i medale, stanowiące zachętę, żeby dalej się w to bawić – wspomina zawodniczka.

EKSTRAKLASOWE POCZĄTKI

Rozwijała się na tyle dobrze, że w bardzo młodym wieku stała się częścią ekstraklasowego MKK Siedlce. Nie była to ekipa z czołówki, ale w jej składzie nie brakowało prezentujących wysoki poziom zawodniczek, jak: Oksana Mollov, Katarzyna Trzeciak czy Kristina Alikina. Było więc się od kogo uczyć.

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 6/2022:

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.