Nie lubię zmian - Z Mirosławem Andrzejewskim rozmawia Mariola Zaczyńska

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2022-02-24 09:22:29 liczba odsłon: 3393
Mirosław Andrzejewski Laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego” fot. Aga Król

Mirosław Andrzejewski Laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego” fot. Aga Król

Mirosław Andrzejewski - laureat Złotych Skrzydeł „Tygodnika Siedleckiego”.

Nauczyciel matematyki, światu znany jako Zbirek, czyli autor satyrycznych rysunków, komentujących rzeczywistość społeczną i polityczną.


O sobie mówisz, że jesteś konserwatystą.

– Czyli nie lubię zmian. Jak wejdę w jedne spodnie, to ciężko je zmienić na inne. Skoro są dobre, to po co je zmieniać?

Istnieje stereotyp konserwatysty jako kogoś pozbawionego poczucia humoru.

– A to nie wiedziałem o tym.

No tak. Taki sztywniak.

– Sztywny jestem, owszem, zwłaszcza w tańcu. Dla mnie to ciężka sprawa, wielki problem.

Taniec?

– Tak. Ktoś kiedyś powiedział, że z imprez najbardziej lubi stypy, bo można się najeść, a tańczyć nie trzeba. Ale znam konserwatystów z poczuciem humoru.

Ty jesteś konserwatystą z poczuciem humoru, nietańczącym...

– Przyznam, że byłem na zajęciach w szkole tańca państwa Jaroszyńskich, polecam, bo nawet mnie nauczyli dwóch, trzech tańców. To była niespodzianka dla moich córek. Zatańczyłem na ich weselach.

Ale piękna niespodzianka! Już to sobie wyobrażam: wstajesz, wchodzisz na parkiet... Córki padły z wrażenia?

– Tak.

Obawiam się, że skradłeś show pannie młodej...

– Nie wiem, ale byłem świeżo po kursie, więc chyba nie było źle.

Zastanawiam się, w jakiej kolejności wymieniłbyś najważniejsze wartości: wolność, praca, miłość, rodzina...

– Miłość na pierwszym miejscu, wolność na drugim, rodzina na trzecim, praca na czwartym.

Miłość Twojego życia to pewnie małżonka.

– Miłością mojego życia jest Pan Bóg. Bo Bóg jest miłością. Ojciec Szustak pięknie powiedział: dla jednych Bóg jest miłością, a dla innych miłość jest bogiem. Mnie odpowiada ta pierwsza interpretacja. Przy tej drugiej jest tak, że dziś 50% małżeństw z miłości kończy się rozwodem.

Wiara jest dla Ciebie tak ważna?

Zostało Ci do przeczytania 64% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 8/2022:

Komentarze (4)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.