Mieszkaniec Jartypor apeluje do władz gminy Liw o remont drogi: Nie chcę szosy, niech tylko utwardzą

Węgrów, Jartypory

Stanisław Jastrzębski 2022-03-19 10:17:05 liczba odsłon: 1892
Droga w Jartyporach fot. Sej

Droga w Jartyporach fot. Sej

Jartypory to największa wieś w gminie Liw. Biegnie przez nią asfaltowa droga, która na końcu miejscowości się urywa. Dalej można jechać tylko piaszczystą – a wiosną i jesienią – błotnistą drogą. Tak właśnie dojeżdża się do posesji Zdzisława Stolarczyka.

Pan Zdzisław wielokrotnie zabiegał w gminie Liw o remont drogi. Bezskutecznie.

- Ja nie żądam, żeby była tu szosa. Ale niech chociaż tłucznia nasypią, żeby dało się normalnie jeździć – mówi Zdzisław Stolarczyk.

SAM ŻUŻEL WOZIŁEM

Pan Zdzisław prowadzi gospodarstwo. Kiedyś miał krowy, teraz zajmuje się tylko produkcją roślinną. Sieje żyto, rzepak i kukurydzę. Z gospodarzem spotykamy się na drodze, o której remont upomina się od dawna.

– Niech pan spojrzy, koleiny i błoto – pokazuje. – Teraz było kilka suchych dni, to i wygląda nie najgorzej. Gdyby pan tu kilka dni wcześniej przyjechał, to może byśmy się nie spotkali, bo nie dałoby się dojechać. Kilka dni temu byłem w Węgrowie. Kolega mnie pyta: „Co ty, traktora nie masz, tylko samochodem orzesz?”, bo tak ten mój samochód był ubłocony.

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 11/2022:

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.