Po siódme miejsce nie ma sensu jechać

Łuków

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2596
fot. M. Buczek

fot. M. Buczek

Rozmowa z Marcinem Dołęgą – mistrzem świata z 2006 roku i zdobywcą czwartego miejsca w podnoszeniu ciężarów podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

- Po ubiegłorocznym turnieju w Łukowie częściej można było Ciebie zobaczyć na zjazdach związkowych niż na pomoście.
- Od połowy października poprzedniego roku borykałem się z kontuzjami. W marcu tego roku zoperowano mi obydwa kolana. Był to przeszczep komórek macierzystych, na co musiałem uzyskać zgodę Komisji Etyki. Obecnie powoli przygotowuję się do mistrzostw świata, które w listopadzie odbędą się w Korei Południowej. Nie chcę niczego robić na siłę. Założyłem sobie, że jeśli będzie mnie stać na wynik w granicach 415 – 420 w dwuboju, to pojadę. Przy słabszej dyspozycji zrezygnuję z tego startu. Uważam, że nie ma sensu rozmieniać się na drobne i jechać, na przykład, po siódme miejsce.
-  Czy wystartujesz w tegorocznych mistrzostwach Polski?
- Mam taki zamiar. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie uzyskam w dwuboju takiego wyniku, jak w ubiegłym roku, ale będę zadowolony z 405-407 kilogramów. To powinno mi dać złoty medal. Jeśli jednak za dwa tygodnie nie zrobię na treningu 400 kilogramów, to zrezygnuję z mistrzostw. Nie będę przecież startował po to, żeby przegrać.

Rozmawiał Mirosław Buczek

Pełny tekst wywiadu w papierowym wydaniu „Tygodnika Siedleckiego” nr 36/2009 (w sprzedaży od 2 września).
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.