Awersja do wersji

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2637

Budować, nie budować? Takie pytanie zadaje sobie wiele osób, które kupiły działki na terenie gminy Skórzec. Wiadomo, że niepewność jest najgorsza. A oni trwają w niej od wielu miesięcy. Ciągle bowiem nie wiedzą, którędy będzie przebiegała autostrada. To, że przetnie ona gminę, nie ulega wątpliwości. Otatecznie trasa tej wiekopomnej inwestycji ciągle jednak, przynajmniej dla szarych obywateli, pozostaje niewiadomą.

- Na początku tego roku było
w Skórcu spotkanie konsultacyjne w sprawie przebiegu autostrady - mówi jeden z właścicieli działki, na której zamierza wybudować dom. - Uczestniczyli w nim m.in. przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych
i Autostrad. Było wielu mieszkańców i ludzi, ktorzy kupili działki budowlane. Przedstawiono wówczas aż kilka wariantów przebiegu autostrady przez gminę. Ludzie wnosili swoje uwagi. Wszystko było ponoć skrupulatnie notowane. Obiecano nam, że w marcu tego roku otrzymamy konkretną odpowiedź dotyczącą wybranej ostatecznie wersji. Potem termin ten przesunięto na czerwiec. Jest już połowa września, a nam nadal nie dano żadnej odpowiedzi. Te konsultacje społeczne to chyba wielka lipa. Myślę, że robi się je dla zachowania pewnych pozorów, a potem i tak nie traktuje poważnie.
- Według jednej z przedstawionych wersji autostrada miała przebiegać przez środek mojej działki budowlanej - dodaje inny, na razie tylko potencjalny inwestor. - A ja prawie od roku nie wiem, co mam robić. Zaczynać budowę domu, czy nie? Czekam tracąc nerwy i pieniądze. Straciłem już jeden zadatek dany majstrowi. Dla mnie i wielu innych ludzi to sprawa wagi życiowej. Na dom odkładaliśmy z żoną każdy grosz - przez 30 lat. Kupiliśmy działkę w pięknym, spokojnym miejscu. Nie chcemy teraz budować domu przy autostradzie. Rozumiem, że musi ona powstać i trudno blokować inwestycję, dlatego że ktoś chce mieć spokój. Ja chcę tylko w końcu wiedzieć, którędy ta autostrada będzie przebiegała.
Okazuje sie, że w Urzędzie Gminy w Skórcu także czekają na odpowiedź na to pytanie.

Zostało Ci do przeczytania 57% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 38/2009:

Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.