Ewelina Borkowska z Siedlec z międzynarodową nagrodą. Skoro Bóg dał mi talent...

Siedlce

Tomasz Markiewicz 2022-10-05 10:45:47 liczba odsłon: 4394
Ewelina Borkowska fot. arch. pryw.

Ewelina Borkowska fot. arch. pryw.

- Najważniejsze są chwile, które dzielimy z innymi ludźmi - mówi laureatka srebrnej nagrody ISSA dla Międzynarodowego Songwritera roku (ISSA Award 2022), utalentowana dziewczyna z Siedlec, Ewelina Borkowska.

Ma wszystko, czego potrzebuje piosenkarka: ciepły, liryczny głos, talent wokalny, wrażliwość muzyczną i dużo naturalnego wdzięku. Jeśli dodamy do tego dar komponowania (sama pisze muzykę i teksty) oraz umiejętność gry na instrumencie (pianino), wydaje się, że kariera stoi przed nią otworem.

Ewelina Borkowska pochodzi z Siedlec. Pierwszą piosenkę napisała, gdy była jeszcze dzieckiem.

- To prosta rymowanka, którą dedykowałam tacie - opowiada.

A potem przyszedł buntowniczy okres dojrzewania i zaczęła pisać hiphopowe piosenki. Już wtedy grała na pianinie.

- Nie mogę powiedzieć, że jestem pianistką, raczej samoukiem. Potrafiłam tworzyć melodie, nie znając akordów. Dopiero później zaczęłam uczyć się teorii. Maciek Turkowski, mój szkolny nauczyciel, zawsze mi mówił: „Masz pasję, ale nad techniką musisz jeszcze popracować”.

NIE WOLNO SIĘ PODDAWAĆ

W ostatnich latach napisała sporo osobliwych piosenek, utrzymanych w konwencji pop-rocka, ale przez długi czas trzymała je w szufladzie. Dlaczego? Na świecie nie brakuje utalentowanych ludzi, których kariera skutecznie omija. Myśl o tym blokuje i nie pomaga początkującym twórcom.

Ewelina mówi: - Dużo czasu zabrało mi, żeby uwierzyć w siebie. I nagle przyszła pandemia, refleksja nad kruchością życia. Pokazała, że nie można niczego odkładać na jutro, bo jutro jest niepewne. Pomyślałam: „Skoro Bóg dał mi jakiś talent, to na pewno wskaże mi też drogę, jak go rozwijać”.

 

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 40/2022:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.