Jestem tu na chwilę

Sokołów Podlaski

(Bono) 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 7344
Piotr Jagiełło, nowy członek 
Zarządu Polskiego Radia

Piotr Jagiełło, nowy członek Zarządu Polskiego Radia

Był na urlopie. Bawił się w piaskownicy z synkiem, kiedy otrzymał SMS, że już nie jest dyrektorem WOT (Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego). Został odwołany. Nie ukrywa, że był bardzo zaskoczony, było mu przykro, bo nic nie wskazywało, że taka decyzja zostanie podjęta. - Takie jest życie - ucina krótko.

Kilka miesięcy temu, kiedy zakomunikowano, że Piotr Jagiełło, młody człowiek z Sokołowa został dyrektorem WOT,  zrobiło się o nim głośno. Zaczęto szukać informacji na temat: kim pan jest, panie Jagiełło? Potem był krótki anons w mediach, że Jagiełło nie jest już szefem WOT. Minęło kilka miesięcy i ponownie nazwisko Piotr Jagiełło odmieniane jest w różnych przypadkach. Został bowiem po raz kolejny powołany na członka Rady Nadzorczej Polskiego Radia i oddelegowany przez tę radę na 3 miesiące na członka Zarządu PR. Zawirowania polityczne wokół powoływania i odwoływania władz TVP i Polskiego Radia nakazują wręcz zapytać, jaka opcja polityczna skierowała Jagiełłę do władz PR. Wcześniej jego karierę wiązało się z tym, że postrzegany  był jako człowiek politycznie bliski Samoobronie, potem mówiło się, że bliżej mu do LPR, teraz zaś że lansuje go SLD. – Znam wiele znakomitych, mądrych osób z różnych środowisk politycznych – wyjaśnia. - Partie mnie nie interesują. Z prasy dowiaduję się, kto, gdzie mnie desygnował i jestem tym zaskoczony, bo nawet do głowy by mi takie „układanki” nie przyszły. Do Rady Nadzorczej Polskiego Radia powołała mnie KRRiT.

Piotr Jagiełło zawsze podkreślał, że był tylko członkiem i tylko jednej partii – PSL. To jest fakt odnotowany w księgach i do sprawdzenia. – Tego się nie wypieram – podkreśla. - Przestałem jednak bawić się w partyjność, ale wielu osobom ciągle coś się przypomina i kojarzy mnie z ugrupowaniami politycznymi. Sam zacząłem się w tym gubić, bo przypisywano mi już Samoobronę, LPR, PiS, SLD.
A ja chcę być tylko tam, gdzie są mądrzy ludzie, niezależnie od tego, czy to jest lewica czy prawica. Partie polityczne mnie nie interesują.

Przez najbliższe 3 miesiące będzie pracował jako członek Zarządu Polskiego Radia. – Nie będziemy tu uprawiać polityki. Polskie Radio przez swoją piękną i bogatą tradycję zasłużyło sobie na wyjątkowy szacunek i pokorę zarządzających – mówi. – Przez wiele lat rzesze ludzi, osobowości pracowały na dorobek tej instytucji. Będziemy chcieli celebrować jej piękne tradycje, równolegle jeszcze bardziej wzmacniając wizerunek. Nie rozsiadamy się zbyt wygodnie
w fotelach Zarządu PR. Będziemy tu tylko do momentu rozstrzygnięcia konkursu na nowych członków Zarządu Spółki.

Piotr Jagiełło dyrektorem WOT był pół roku. Czy w tym krótkim czasie udało mu się zdziałać coś, z czego sam jest zadowolony? – Najlepiej oceniliby to widzowie, którzy bacznie obserwowali program, jak się zmieniał, co było w tym czasie nowego, bardziej interesującego niż dotychczas. Nie ma takiego elementu, jednego przykładu, który utkwiłby mi najbardziej w pamięci... Nie wiem. Ważny jest całokształt. Najlepiej byłoby, gdyby ocenili mnie pracownicy, widzowie stacji. Robię swoje najlepiej, jak potrafię. Wiem jedno, że dyrektorem, prezesem się bywa, a człowiekiem się jest. Trzeba szanować ludzi, a dobrze zmotywowana załoga dobrze pracuje. O tym nigdy i nigdzie nie zapominam.
Komentarze (11)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.