Zhora Simonyan: Siedlce to mój dom

Siedlce

Paweł Świerczewski 2023-04-21 08:34:56 liczba odsłon: 2911
Marzeniem Zhory jest start na mistrzostwach świata, a potem kariera zawodowa. Fot. Siriss

Marzeniem Zhory jest start na mistrzostwach świata, a potem kariera zawodowa. Fot. Siriss

Urodził się w Armenii, ale teraz nie ma wątpliwości... - Siedlce to mój dom - mówi kickboxer Zhora Simonyan.

- Początki w Polsce były dla mnie ciężkie. Miałem 9 lat, przyjechałem z dalekiego kraju, nie znałem języka. Wszystko było nowe i obce. Największe trudności sprawiało mi dogadanie się z rówieśnikami. Trochę trwało, zanim zostałem uznany za „swego”. Teraz Siedlce to mój dom. Nie tylko ze względu na miejsce zamieszkania, ale przede wszystkim dlatego, że czuję się tu jak u siebie – opowiada Zhora Simonyan, nasza nadzieja kickboxingu.

Zhora ma 19 lat. Trenuje w Gladiatorze Siedlce. Miesiąc temu wywalczył tytuł wicemistrza Polski seniorów w formule kick-light w Jarosławiu.

- Czułem ogromny niedosyt, gdyż występ w finale uniemożliwiła mi kontuzja. Żal było jeszcze bardziej, gdy okazało się, że zwycięzca otrzymał powołanie do polskiej kadry, o czym bardzo marzę. Wiedziałem, że mogłem być na jego miejscu, bo nie czuję się słabszy - opowiada pochodzący z Armenii zawodnik.

Na okazję do udowodnienia swojej wartości nie musiał długo czekać. Dwa tygodnie później, także w kick-light, nie miał sobie równych w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w Płocku.

(...)

Jak Zhora trafił do Polski?

- W Armenii życie jest ciężkie. Nie ma pracy, a ze względu na konflikt z Azerbejdżanem robi się coraz bardziej niespokojnie. Wielu rodaków musi szukać normalności poza granicami kraju. My byliśmy w o tyle dobrej sytuacji, że w Siedlcach od 30 lat mieszkają moi dziadkowie. Postanowiliśmy do nich dołączyć, licząc na lepszą przyszłość.

Po początkowych trudnościach to się udało. Zhora i jego bliscy odnaleźli w naszym mieście spokój i szczęście. Niedawno chłopak otrzymał polskie obywatelstwo.

Cały tekst przeczytacie w najnowszym papierowy i e-wydaniu „TS” nr 16

Komentarze (9)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.