Mogę być dyrektorem

Mińsk Mazowiecki

Bożena Nowotniak 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 10220
Magdalena Sulich

Magdalena Sulich

Młoda, ale z dojrzałą osobowością - tak w żartach mówi o sobie Magdalena Sulich, która wygrała konkurs i jest dyrektorem Gminnego Centrum Kultury w Mrozach.

Placówka kulturalna pod nazwą Gminne Centrum Kultury funkcjonuje w Mrozach od ponad dwóch lat, ale odbywa się w niej tak dużo imprez, że niektórzy zastanawiają się, czy z nadmiaru pracy dyrektor tej instytucji sypia. - Śpię, choć przyznaję, że mało. W wolne soboty, niedziele, zdarza mi się spać nawet po 12 godzin - mówi ze śmiechem dyrektor Magdalena Sulich. - Nie zgadzam się jednak z poglądem, że w Mrozach aż tak dużo się dzieje w dziedzinie kultury. Znacznie więcej imprez jest w Siedlcach. Z mojej perspektywy dwóch i pół roku, od kiedy powołano od podstaw do życia Gminne Centrum Kultury, to, co robimy, wygląda jeszcze skromnie. Myślę, że z czasem będzie u nas działo się znacznie więcej imprez. Marzy mi się, by każda z rodzin naszej gminy po weekendowym obiedzie wybrała się do naszego centrum kultury na: przedstawienie, koncert czy spektakl.

Magdalena Sulich marzy, by w Mrozach każda pierwsza niedziela miesiąca kojarzyła się mieszkańcom ze spektaklami teatralnymi zespołów z terenu Polski. Druga niedziela miesiąca to czas koncertów, trzecia niedziela to możliwość obejrzenia wernisażu, a czwarta niedziela to jeszcze inna stała oferta. Tak, by każdy znalazł w Gminnym Centrum Kultury coś dla siebie. Dogodzić gustom młodzieży jest bardzo trudno. Choć pani dyrektor ma 27 lat i wie dobrze, jakich ofert kulturalnych szukają młodzi, podobni do niej ludzie, to zaspokajanie ich nie zawsze się udaje.

Zostało Ci do przeczytania 81% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 3/2010:

Komentarze (22)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.