Kaja na skrzydłach spektaklu

Siedlce

Tomasz Markiewicz 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 11043

fot. Marcin Woliński

Opiekun i choreograf zespołu tańca nowoczesnego "birds of destiny". Instruktorka aerobiku, poetka, modelka. Finalistka i laureatka Wyborów Miss Ziemi Siedleckiej, zdobywczyni tytułu "Najpiękniejsza Międzynarodowa Świtezianka 2007". Taką listą talentów można by obdarować kilka osób, ale mowa tylko o jednej - Kai Łuczak.

Liczne pasje sprawiają, że wokół tej dziewczyny aż iskrzy od energii.
Każdą chwilą życia Kaja Łuczak udowadnia, że świat jest piękny i warto czerpać z niego pełnymi garściami tyle, ile się da. "Pokazała mi, że pasja i marzenia to jeden z ważnych celów, które człowiek winien wypełnić w swoim życiu. Dziękuję!" - napisał na swojej stronie internetowej Adrian Nadolski, uczestnik "Big Brothera". 

Sama Kaja wypełnia je ze zdumiewającą konsekwencją. Realizuje to, o czym tylko zamarzy.
Jej najnowsze wyzwanie to spektakl taneczno-akrobatyczny "Kiedy jesteś Sobą, stajesz się naprawdę Kimś". Przedstawienie powstało w ramach stypendium Prezydenta Miasta Siedlce, a jego premiera odbyła się 5 grudnia
w hali sportowej LO im. B. Prusa. 

Przedsięwzięciu towarzyszy spory rozmach. W projekt zostało zaangażowanych 140 tancerzy z: Siedlec, Kotunia,
Mińska Mazowieckiego, Rudy Wolińskiej, Bojmia i Łukowa. Łączy ich to, że wszyscy są wychowankami Kai Łuczak. 

- Połączyłam w tym spektaklu wszystkie grupy wiekowe, zaczynając od 7-latków, a kończąc na mnie samej, 25-latce.
Chciałam dać wszystkim, zarówno tym tańczącym 5 lat, jak i tym kilkumiesięcznym śmiałkom, możliwość zaistnienia w tak wielkim projekcie. Pokazać każdemu z tancerzy, jakich wspaniałych emocji dostarcza nam scena - mówi Kaja.

Jak udało się zdyscyplinować tak dużą grupę i ułożyć wszystko w harmonijną całość? Kai pomagały asystentki Martyna Szandecka i Wioletta Pałdyna. - Gdyby nie one, nie ogarnęłam bym tej ogromnej ekipy - przyznaje. Wiola
jest twórczynią wszystkich układów w stylu hip-hop. - Współpracował z nami również mój brat, Roko Łuczak, który ma na swoim koncie tytuły mistrzowskie. Dzięki jego wspaniałej wyobraźni mogliśmy wspólnie stworzyć nowatorskie choreografie - dodaje pomysłodawczyni spektaklu.

Kaja jest bardzo dumna ze swoich tancerzy. Nawet jeśli popełniają jakieś błędy. Nie ma wątpliwości, że potknięcia uczą stawania się lepszym. Nie popełnia jednak tych samych błędów po raz drugi i tego uczy swoich
tancerzy. - Każdy z nas ma wspaniałą, jedyną w swoim rodzaju osobowość.
Dlatego obiecałam sobie jako nauczycielowi, że nigdy nikogo nie skreślę i dam każdemu szansę, aby mógł stawać się coraz lepszym. Jeżeli oczywiście będzie chciał - zapewnia Kaja.

I to chciała przekazać swoim spektaklem. Pokazać jednostkę, indywidualność w tej całej "całości". - Moje "birdsy" są moimi skrzydłami i chcę, aby stawały się kimś lepszym - oświadcza. - Wyznaję zasadę, że uczeń ma przerosnąć mistrza.

Kariera Kai Łuczak rozwija się dynamicznie. Czym nas jeszcze zaskoczy? Nadal ma zamiar pielęgnować swoje pasje: taniec, poezja, modeling i fotografie. Paulo Coelho pisał, że jeżeli czegoś bardzo pragniemy, cały świat potajemnie stara się, aby to coś się dokonało. - Chcesz spełnić swoje marzenia? Musisz bardzo tego pragnąć i pracować. Wiara w swoje marzenia daje odpowiedzi na wszystkie pytania - mówi Kaja.
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.