(nowe fakty)" >

Czyżby plagiat? (nowe fakty)

Łuków

Piotr Giczela 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 7435

Kuratorium Oświaty w Lublinie w drodze konkursu wybrało dla siebie wzór znaku firmowego. Okazuje się, że identyczny znak figuruje na stronie internetowej I LO w Sokołowie Podlaskim. Staramy się wyjaśnić, kto od kogo zżynał.

O konkursie na logo lubelskiego Kuratorium Oświaty pisaliśmy kilka dni wcześniej. Po publikacji informacji w Internecie od jednego z internautów otrzymaliśmy link do strony www sokołowskiego LO. Na głównej stronie tej placówki widać w lewym górnym rogu pomarańczowe logo... Oba „znaki firmowe” są identyczne: i ten z Sokołowa, i ten z Lublina.

Dyrektor I LO w Sokołowie Podlaskim, Marcin Celiński, był zaskoczony informacją. – Gwarantuję autentyczność naszego logotypu, bo jestem jego współautorem. Sam opracowywałem go w Corel-u – powiedział. Zamieszczony na stronie www szkoły, jest naszą własnością. Używamy go od dwóch lat. Mamy plik graficzny tego logotypu w wersji wektorowej, o wiele dokładniejszy niż prawdopodobnie wytrasowana - i to niedokładnie - bitmapa użyta przez ucznia z Zamościa.

O tym, że właśnie takie logo wybrała szkoła za swój znak świadczy tez uchwała Rady Pedagogicznej I LO w Sokołowie z dołączonym stosownym wzorem.

A co na to lubelski kurator Krzysztof Babisz? Jest zdruzgotany, bo uważał, że wciągnięcie uczniów do opracowywania logo kierowanej przez niego instytucji przyniesie pożytek, a tymczasem jest zupełnie odwrotnie.

– Na razie poleciłem zdjąć znak z naszej strony internetowej. Nie mogę od razu sprawy wyjaśnić, ponieważ na Lubelszczyźnie są ferie. Natychmiast po ich zakończeniu będę rozmawiał z Mateuszem Konopielką, który przesłał na konkurs projekt logo jako swój własny – powiedział nam K. Babisz.

Więcej szczegółów w tej sprawie będzie można przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)

Zostało Ci do przeczytania 26% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr :

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.