Dwa srebrne medale mińskich karateków

Mińsk Mazowiecki

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 8186

Marta Fruba

13 marca 2010 r. zawodnicy mińskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w Mistrzostwach Mazowsza Karate Kyokushin Dzieci, Kadetów i Młodzików.

Zawody te zostały zorganizowane w Ostrowi Mazowieckiej, przez Ostrowski Klub Karate Kyokushin, przy współudziale Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego. W Turnieju wzięło udział 174 zawodników z dziesięciu mazowieckich klubów: Ostrów Mazowiecka, Ostrołęka, Otwock, Konstancin, Radzymin, Warszawa Bielany, Mińsk Mazowiecki, Brok, Przasnysz.

Mińsk reprezentowało 14 zawodników, z czego dwoje stanęło na podium zdobywając srebrne medale. Turniej rozgrywany był w formule KUMITE light contact (walka z ograniczonym kontaktem) oraz KATA (układy formalne).
Z mińskiej kadry zawodników najlepiej poradził sobie Mateusz Grudziński, wygrywając cztery walki, zajął drugie miejsce w kategorii, która liczyła najwięcej zawodników.
Wspaniały popis układu kata dała Marta Fruba, która zdobyła srebrny medal w tej konkurencji. Mińscy karatecy ćwiczą wytrwale, gdyż niebawem (już 9 maja), to oni będą gospodarzami mistrzostw karate i zapewne chcą wypaść jak najlepiej przed rodzimą publicznością.