Jak on gotuje...

Garwolin

Justyna Janusz 2012-08-21 12:06:23 liczba odsłon: 4250
Marek Rybacki z prawej

Marek Rybacki z prawej

Marek Rybacki – szef kuchni w Restauracji Sulbin pod Garwolinem zajął I miejsce w VII Mistrzostwach Polski w Podawaniu Baraniny, jakie odbyły się w Ustroniu. Garwoliński kucharz stanął na podium wspólnie ze Zbigniewem Łęgowskim, właścicielem restauracji „Spiżarnia” z Warszawy, z którym tworzył zespół GastroArt Team.

W zeszłym roku panowie wywalczyli drugie miejsce w tym prestiżowym dla kucharzy konkursie. Przez kolejne miesiące udoskonalali
i modyfikowali swoje popisowe danie. I tam im wyszła „jagnięcina marynowana w ziołach z czerwoną kapustą i pęczakiem zapiekanym z oscypkiem na ciemnym sosie z gruszką i czerwonym winem”. Brzmi jak poezja, prawda? Nie wiemy, jak smakuje, ale skoro to danie wygrało, to musi smakować doskonale.
W mistrzostwach wzięły udział najlepsze drużyny z Polski. Wygrana Marka Rybackiego i Zbigniewa Łęgowskiego spowodowała, że znaleźli się oni wśród 15 drużyn, które zostały nominowane do Kulinarnego Pucharu Polski 2012. Wśród nich są zwycięzcy najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych. Szefowi kuchni z Garwolina życzymy oczywiście wygranej!

– Swoje zwycięstwa zawdzięczam m.in. właścicielom restauracji, w której pracuję - Dorocie i Marcinowi Warownym. To oni umożliwiają mi treningi i swobodę działania - mówi M. Rybacki. – Dziękuję również Karolowi Oliwie, mojemu zastępcy, który dobrze radzi sobie z zespołem podczas mojej nieobecności.
M. Rybacki na podium konkursów kulinarnych stawał już niejednokrotnie. W 2011 roku został Mistrzem Europy w przyrządzaniu potraw z karpia. W tym samym roku zwyciężył również w ogólnopolskim konkursie kulinarnym „Kuchnia polska wczoraj
i dziś”, a w latach 2010-2011 zajął
II i III miejsce podczas międzynarodowego konkursu kulinarnego „Festiwal  Smaku”.
Komentarze (0)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.