Zasada dobrych praktyk

Siedlce

Mariola Zaczyńska 2012-12-11 10:53:32 liczba odsłon: 7743

Pracownice sklepu PSS w Siedlcach są zrozpaczone. – W Wigilię mamy pracować do godziny 18.00! Dla nich oznacza to, że niektóre z nich w domach pojawią się blisko 20.

 – Kto będzie jeszcze robił zakupy przed 18? - zastanawiają się. – Wtedy już każdy będzie siedział przy stole wigilijnym. Oprócz nas.

Robert Kowieski, szef siedleckiej Inspekcji Pracy nie ma dla pracownic PSS dobrych wieści. – Nie ma przepisów zakazujących pracy w Wigilię aż do godziny 18. Mogę tu tylko odwołać się do zasady „dobrych praktyk” pracodawcy. W wielu zakładach pozwala się paniom nawet wyjść z pracy wcześniej, jeśli normalnie pracuje się w firmie do późna. Wiadomo, że to na kobietach spoczywa główny ciężar przygotowania wigilijnej kolacji – mówi Robert Kowieski.

Trudno zrozumieć, czym kieruje się kierownictwo sklepu. Wizją zysku? Opinią placówki przyjaznej klientom? Jako klientka wolałabym mieć czytelną informację, że sklep 24 grudnia będzie otwarty do godziny 16, więc muszę wcześniej pomyśleć o zakupie prowiantu. Wtedy to ja mogę być przyjazną klientką. I tak bym chciała. Bo Wigilia... to Wigilia. (MZ)

Komentarze (50)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.