Zenon Pawlikowski - aspirant w dresie

Łuków

Piotr Giczela 2014-10-09 10:59:08 liczba odsłon: 4256
Anna Maksim, podopieczna Zenona Pawlikowskiego i jej trener.

Anna Maksim, podopieczna Zenona Pawlikowskiego i jej trener.

Miesięcznik Komendanta Głównego Policji „Policja 997” w superlatywach opisał asp. szt. Zenona Pawlikowskiego, asystenta Wydziału Kryminalnego łukowskiej Komendy Powiatowej Policji. W mieście Z. Pawlikowski bardziej jednak znany jest z kariery sportowej i trenerskiej. Jest wychowawcą kilku wysoko tytułowanych młodzieżowych mistrzów kickboksingu i boksu. Przyjrzyjmy się bliżej kim jest skromny „pan Zenek”.

Sport to jego pierwsza profesja. Po ukończeniu Akademii Wychowania Fizycznego trafił do jednej ze szkół, gdzie został nauczycielem w-f. Stopniowo, oprócz zwykłych zajęć lekcyjnych, prowadził też treningi na zajęciach pozalekcyjnych.
 

SZKOŁA MISTRZOSTWA I CO DALEJ?
 

Podjął się pracy z młodzieżą z klas mistrzostwa sportowego, dla których opracował własny program nauczania. W końcu został też wychowawcą klasy. Jego podopieczni zaczęli zdobywać medale i tytuły mistrzowskie na uznawanych zawodach rangi krajowej i nie tylko. Czy można było chcieć czegoś więcej? [...]
 

Zacząłem więc szukać nowych wyzwań. Pomyślałem o służbie w policji – opowiada Z. Pawlikowski. – Rozpocząłem ją w 1997 roku od funkcji posterunkowego. Dla nowej kariery poświęciłem spokojną posadę nauczyciela mianowanego.
 

Czy zmiana była opłacalna? Więcej w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)

Komentarze (5)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.