A głodnego nakarmić…

Siedlce, gmina Kotuń, Jagodne

Zbigniew Juśkiewicz 2017-11-04 14:20:02 liczba odsłon: 3822
Psy pozbawione właściciela zdziczały. (fot. Aga Król)

Psy pozbawione właściciela zdziczały. (fot. Aga Król)

Pani Anna z Jagodnego (gm. Kotuń) czuje się już bezradna. Od dawna zabiega w Urzędzie Gminy o interwencję w sprawie bezdomnych psów, które kilka miesięcy temu pojawiły się na sąsiedniej działce, ale efektu nie ma.

Prosiła samorząd, by umieścił psy w schronisku lub zadbał o znalezienie dla nich opiekuna. Zwierzęta się mnożą i, jak twierdzi kobieta, są już zdziczałe i agresywne. Mieszkanka Jagodnego prosiła o pomoc nie tylko wójta, bo także Komisariat Policji w Mokobodach. Dotarła nawet do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W tym czasie suczka zdążyła się oszczenić po raz drugi...

- Jak głodnemu zwierzęciu jeść nie dać? – pyta retorycznie pani Anna. – Ja im daję, ale przechodzą na moją posesję pod płotem. W oczy patrzą głodne. Człowiekowi aż się serce ściska. I stąd się wzięły te moje kłopoty.

Bezdomna suczka pojawiła się na sąsiedniej działce już zimą ubiegłego roku. Na wiosnę się oszczeniła. Miała trzy psiaki, które wyrosły na wielkie psiska. 

(...)

Zapytaliśmy wójta gminy Kotuń, Grzegorza Górala, czemu nie podejmuje interwencji w sprawie bezpańskich psów, które stwarzają już zagrożenie.

- Jakie one są bezpańskie? – pyta Grzegorz Góral. – Skoro ta pani je przygarnęła i karmi, to znaczy, że są to jej psy. Na jej podwórku mają miskę i czują, że tu jest ich dom. Nie widzę powodu, żeby teraz gmina zabierała psy z czyjegoś podwórka. Niby dlaczego ma ponosić koszty? Bo ta pani wcześniej się psami opiekowała, a teraz się jej odwidziało? Po co je zaczęła karmić? Jak do mnie przychodzi obcy pies, to go wyganiam z podwórka i zamykam bramę. (...)

 

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 44/2017:

Komentarze (14)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.