Łuków: Podobno urzędnicy wpisują do kolejki „martwe dusze”, żeby odpocząć od petentów.

Łuków

Bartosz Szumowski 2022-09-14 09:09:11 liczba odsłon: 3773
Tak Wydział Komunikacji wita interesantów. Fot. BS

Tak Wydział Komunikacji wita interesantów. Fot. BS

Mieszkaniec Łukowa chciał zarejestrować samochód. Jego zdaniem pracownicy starostwa robili wszystko, by mu to utrudnić.

- Kompletny absurd - odpowiada wicenaczelnik Wydziału Komunikacji.

Łukowianin, który kilka dni temu zadzwonił do naszej redakcji, nie ma wątpliwości: - W żadnym urzędzie w okolicy nie traktuje się petentów w tak skandaliczny sposób.

MARTWE DUSZE?

Jak mówi, jakiś czas temu chciał zarejestrować samochód w Wydziale Komunikacji łukowskiego Starostwa. Żeby to zrobić, musiał skorzystać z internetowej „Elektronicznej Rejestracji Kolejki do Wydziału Komunikacji, Dróg i Transportu” (choć od listopada 2021 r. taki wydział nie istnieje - w jego miejsce powstały: Wydział Komunikacji oraz Wydział Drogownictwa
i Transportu). Kiedy wybierze się tam rodzaj sprawy, jaki chce się załatwić, system podpowiada najbliższy wolny termin i godziny do wyboru.

- To był poniedziałek - przypomina sobie mężczyzna. - Myślałem, że będę miał wszystko z głowy już następnego dnia, ale okazało się, że zarejestrowanie samochodu mogę załatwić dopiero w czwartek. Byłem zszokowany. Czy to możliwe, żeby przede mną taką samą sprawę chciało załatwić tyle osób? Potem od znajomych, którzy sprowadzają auta zza granicy, usłyszałem, że to w Łukowie norma.

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 37/2022:

Komentarze (10)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.