Dwanaście oblicz kobiecości... Fundacja ułatwia mamom powrót do pracy

Garwolin

Mirosław Buczek 2022-11-08 10:41:13 liczba odsłon: 8820

Uczestniczki projektu z koordynatorką, Fot. Dariusz Szubiński

Już po raz drugi propozycja Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie zyskała wysoką ocenę i aprobatę Fundacji BGK, realizującej przedsięwzięcie pod nazwą „Skrzydła dla mamy”.

Projekt jest skierowany do kobiet, które jeszcze opiekują się dziećmi, ale w niedalekiej przyszłości chciałyby powrócić do pracy. Aprobata to nie tylko dobre słowa i pochwały, chociaż to też jest ważne, ale także pełne finansowanie projektu przez fundację. W ubiegłym roku w przedsięwzięciu garwolińskiego CSiK, zatytułowanym „Czas mam”, uczestniczyło 19 kobiet. Od września tego roku, tym razem w projekcie pod nazwą „Mamy to”, uczestniczy 12 mam.

Ułatwić mamo powrót do pracy

- Chcemy ułatwić mamom powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, wychowawczym lub dłuższej przerwie, związanej z opieką nad dzieckiem przedszkolnym, szkolnym lub
dzieckiem z niepełnosprawnością – informuje koordynatorka projektu Barbara Kupczyk-Mikulska. - Nasz projekt ma umożliwić im nie tylko podniesienie swoich kompetencji  zawodowych i tym samym podjęcie na nowo pracy, ale też pomóc w odkrywaniu swoich talentów. Podnieść poczucie własnej wartości, nabrać pewności siebie i odwagi do powrotu do aktywności zawodowej. Projekt „Mamy to” jest podobny do projektu „Czas mam”, ale z pewnymi zmianami,  wprowadzonymi na podstawie zdobytego już doświadczenia i rozmów z zainteresowanymi kobietami.

Panie uczestniczą w warsztatach pozytywnej dyscypliny, wzmacniają swoją kondycję fizyczną na zajęciach fitnessu, rozwijają swoje pasje w pracowni ceramiki. Każda z nich ma też zaplanowane indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. Nowością programu jest profesjonalna sesja fotograficzna mam i ich dzieci oraz wizyta w pracowni cukierniczej „Torty Bronki”, gdzie panie dowiedzą się nie tylko, jak piec pysznie i pięknie, ale też jak prowadzić własną firmę.

Chcemy pomóc im łączyć jedną z najważniejszych ról życiowych, jaką jest bycie mamą, z wizją bycia kobietą – kontynuuje Barbara Kupczyk-Mikulska. - Projekt „Mamy to” akcentuje, że macierzyństwo, to wartość dodana nie tylko dla kobiety, ale również dla całej społeczności. Dwanaście mam, to dwanaście oblicz kobiecości, dwanaście wizji kariery zawodowej, pasji, własnego rozwoju, pragnień i marzeń.

Uczestniczki projektu można poznać dzięki fotografiom Dariusza Szubińskiego. Efekty jego sesji zdjęciowej z paniami można oglądać w centrum Garwolina. Wystawa potrwa do końca bieżącego roku.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.