Wielka tajemnica przewodniczącego

Łuków

0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 2735

Minął poniedziałek, dzień, na który była zapowiadana rozmowa burmistrza Łukowa, Zbigniewa Zemły, z przewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łukowie, Władysławem Kobielskim. Burmistrz chciał poznać powody odwołania ze stanowiska prezesa PEC-u, Krzysztofa Poredy. Czy poznał? - Nie.

– Z poniedziałkowej rozmowy z przewodniczącym Rady Nadzorczej nie wynikło nic konkretnego. Pan Kobielski nie podał mi powodów odwołania K. Poredy. Obiecał, że sekretarz Rady Nadzorczej jak najszybciej dostarczy mi protokół z posiedzenia. Starałem się przekonać przewodniczącego, by Rada Nadzorcza cofnęła swoje decyzje. W tej sprawie nie uzyskałem żadnej odpowiedzi – powiedział nam Z. Zemło.

Powodów zwolnienia nie udało się też nam ustalić. Przewodniczący RN podczas rozmowy telefonicznej najpierw stwierdził, że z „TS” nie będzie rozmawiać, później, że nie wie czy rozmawia przez telefon z osobą, która się mu zaanonsowała i prosi o przesłanie pytań na piśmie, ostatecznie jednak zmienił zdanie i wyjaśnił telefonicznie, że nie ma protokołu z posiedzenia, więc z pamięci nie będzie podawał informacji, bo może coś przekręcić.

– Powodów odwołania, podanych przez członka Rady, reprezentującego pracowników było sporo. Nie mogę ich ujawniać, zanim protokół nie zostanie zatwierdzony. Nastąpi to na kolejnym posiedzeniu zaplanowanym pod koniec miesiąca. Proszę wówczas zwrócić się w tej sprawie, to udzielimy szczegółowych informacji – stwierdził W. Kobielski i dodał, że nie może ponosić odpowiedzialności za działania całej Rady Nadzorczej, a jedynie za siebie samego. – Rolą przewodniczącego jest wyłącznie organizowanie posiedzeń.

Dziś (6.10) obraduje Rada Miasta. Jednym z punktów w porządku obrad jest przekazanie radnym informacji z działalności spółek miejskich: PUiK i PEC. Być może radni dowiedzą się dlaczego zwolniono K. Poredę.

Więcej szczegółów, w tym komentarz K. Poredy, można przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS”. (pgl)
Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.