Spokojna głowa...

Siedlce

Zbigniew Juśkiewicz 0000-00-00 00:00:00 liczba odsłon: 4819

Zaczęło się w II klasie szkoły podstawowej i do dzisiaj waży na jego życiu. Choroba jest nieuleczalna i człowiek zawsze o tym pamięta. Mówi się, że do wszystkiego można się przyzwyczaić, ale to nieprawda. Padaczka nie da o sobie zapomnieć. Zawsze jest razem z tobą, jak najwierniejsza towarzyszka.

Latem ubiegłego roku Przemek Skorupa pojechał do Warszawy. Wiedział, że funkcjonuje tam stowarzyszenie osób chorych na padaczkę „Spokojna głowa”. Wtedy, zupełnie nagle i nieoczekiwanie zrodził się pomysł - czemu takiego stowarzyszenia nie założyć także w Siedlcach? Przecież w regionie są setki osób, którym byłoby ono bardzo potrzebne?

- Zapoznałem się z organizacją i doświadczeniami stowarzyszenia z Warszawy - mówi Przemysław Skorupa. - Od razu zauważyłem podstawową sprawę - potrzeby i kłopoty ludzi chorych na padaczkę wszędzie są bardzo podobne. Można więc przenosić określone wzorce w różne regiony. Tak też postanowiłem zrobić i znalazłem w swoim zamierzeniu wielkiego sojusznika, Piotrka. Teraz stowarzyszenie jest naszą wspólną ideą, celem, który musimy zrealizować. A wiem najlepiej po własnych doświadczeniach, że taka organizacja chorych na padaczkę na pewno będzie bardzo pomocna temu środowisku.
Doświadczenia Przemka nie są niestety najlepsze. Twierdzi on, że to raczej zasada, niż wyjątek. Padaczka w naszej rzeczywistości to ciągle swego rodzaju piętno, które przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. I jest to chyba w większej mierze piętno społeczne, niż wynikające z samych dolegliwości, wywołanych chorobą.

Zostało Ci do przeczytania 75% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 20/2010:

Komentarze (2)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.