Szkoła nie widzi problemu?

Łosice

Milena Celińska 2010-10-26 10:20:15 liczba odsłon: 15019
rys. Mirosław Andrzejewski

rys. Mirosław Andrzejewski

W Zespole Szkół w Sarnakach dwóch uczniów pobiło 13-letniego Michała. Dyrektorka placówki, Barbara Michoń, zadzwoniła po pogotowie, dopiero gdy w szkole zjawił się ojciec poszkodowanego chłopca. Dyrektorka o incydencie tym nie powiadomiła policji, a do tego jeszcze uważa, że pobity 13-latek sprowokował napastników…

Michał trafił do gimnazjum w Sarnakach z małej szkoły znajdującej się na terenie tej gminy. Podobno od początku, gdy został gimnazjalistą, miał kłopoty, z których nikomu się nie zwierzał. Wszystko wydało się po tym, jak pobili go dwaj koledzy. Oni mieli gnębić Michała.
- Po tym pobiciu syn przyznał się, że kazali mu wykradać ode mnie papierosy i przynosić do szkoły. Kiedy Michał tego nie zrobił, pobili go – mówi pan Tadeusz, ojciec poszkodowanego 13-latka.

Szkoła się spisała?

Na Michała napadło dwóch chłopców. Jeden go uderzył, Michał się przewrócił. Wtedy zaczęli go kopać. Nie wiadomo, ile to wszystko trwało, zanim zareagowali nauczyciele. Michał znalazł się w gabinecie dyrektorki, skąd zadzwoniono po jego rodziców. Potem sprawy potoczyły się bardzo szybko. Barbara Michoń twierdzi, że w tym samym czasie wezwała pogotowie.
- Zanim tata Michała zjawił się w szkole, chłopcu udzielono pierwszej pomocy i wezwano karetkę. To pierwsze tego typu zdarzenie w naszej szkole. Nigdy nie dochodziło do pobić. Michał nie został ciężko pobity, więc uznałam, że nie trzeba dzwonić po policję. Potem od dzielnicowego dowiedziałam się, że zrobili to rodzice Michała, więc uważałam, iż sprawa jest pod tym względem zakończona – wyjaśnia dyrektorka szkoły.
Barbara Michoń  uważa, że w szkole, którą zarządza,  jest bezpiecznie. Po  chwili jednak przyznaje, iż wie o fali, jaka ma miejsce w placówce.

Zostało Ci do przeczytania 70% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 44/2010:

Komentarze (32)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.