Tworzę, gdy jestem szczęśliwy

Mazowsze

2013-03-01 09:20:22 liczba odsłon: 2215
Fot. Janusz Mazurek

Fot. Janusz Mazurek

Z gitarzystą Jackiem Moorem rozmawia Tomasz Markiewicz.

Jack to 24-letni gitarzysta i kompozytor, syn legendarnego Garry’ego Moore`a. Piosenka jego ojca „Still got the blues” zawojowała listy bestsellerów na całym świecie. Jack wystąpił w Gminnym Ośrodku Kultury w Chodowie.

- W lipcu 2011 zagrałeś w Royal Albert Hall, uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Jak wspominasz wspólny występ z legendą rocka?

- To nie był planowany występ. Ian Paice, perkusista Deep Purple, jest moim ojcem chrzestnym. Powiedział: „Jeśli chcesz z nami zagrać, będzie nam miło”. Nie traktuję tego występu w kategoriach wielkiego wydarzenia w mojej karierze. Byłem jednym z gości na scenie podczas wykonywania „Smoke on the water”.

- Riffami Twojego ojca inspirował się Kirk Hammett z Metalliki. Otwierający solówkę w „Master of Puppets” fragment jest wariacją zagrywki używanej często przez Gary’ego. Słyszałeś o tym?

- Tak. Wiem, że muzycy Metalliki byli fanami tego, co robił tata, i że pozostawali w kontakcie z nim. Natomiast ja jako nastolatek słuchałem mocnej muzyki, takiej właśnie jak Metallika. To był w ogóle dobry czas dla ostrego grania, rocka i metalu.

Więcej w następnym, papierowym wydaniu TS.

Komentarze (3)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.