Za uczciwość?

Łosice

Milena Celińska 2013-04-04 14:09:42 liczba odsłon: 8510
fot. J. Mazurek

fot. J. Mazurek

Młody mieszkaniec Łosic znalazł portfel na ulicy. Zawiózł go na policję. Miesiąc później dowiedział się, że jest oskarżony o przywłaszczenie sobie z portfela 500 zł i dowodu osobistego. Teraz prokuratura zdecyduje o skierowaniu aktu oskarżenia do sądu.

Łukasz jechał ulicą Piłsudskiego w Łosicach. Stał w korku. Wtedy zobaczył leżący na ulicy portfel.

- Zatrzymałem się w pobliżu PKS- -ów. Podniosłem portfel i wsiadłem szybko do samochodu, bo stałem w miejscu utrudniającym ruch innym pojazdom. Zajrzałem do środka, by sprawdzić, czy portfel nie należy do kogoś znajomego. Łosice to niewielka miejscowość, wszyscy się tu znamy. Kiedyś już znalazłem portfel, który należał do znajomej i wtedy zawiozłem jej go do domu. Innym razem, dokładnie trzy lata temu, też znalazłem portfel – nie znałem właściciela i zawiozłem go na policję – opowiada Łukasz. Młody mężczyzna zobaczył, że w portfelu jest prawo jazdy, które należy do kobiety.

- Nie znałem jej. W portfelu były jeszcze jakieś papiery. Nawet ich nie przejrzałem. Od razu pojechałem na policję. Oddałem portfel policjantowi. On sporządził jakąś notatkę i kazał iść do domu. Nie czytałem, co tam napisał i nic nie podpisywałem – opowiada Łukasz.

Prawie miesiąc później do drzwi Łukasza zapukało dwóch policjantów. Zabrali go na przesłuchanie. (...)

Więcej w papierowym i e-wydaniu "TS"

Zostało Ci do przeczytania 74% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 14/2013:

Komentarze (28)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.