Romantyków zostawiam księżniczkom

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2018-08-09 10:07:38 liczba odsłon: 2818
fot. Aga Król

fot. Aga Król

Z Mistrzynią Polski w łucznictwie konnym ANNĄ SOKÓLSKĄ rozmawia Mariola Zaczyńska.

 Ewa skusiła jabłkiem Adama. Ania z pewnością by to jabłko zestrzeliła. Strzałą z łuku. I jeszcze pędząc na koniu! Może dlatego tylko jakiś Superman może mieć u niej szansę. Romantyków zostawia księżniczkom. Ona jest wojowniczką.

- Spodziewam się jakiejś wstrząsającej opowieści, jak to twoja mam urodziła cię, pędząc do szpitala na końskim grzbiecie.

- Albo na furze, na przykład?

- No bardziej w siodle. Przecież wyglądasz, jakbyś się w tym siodle urodziła!

- Muszę cię rozczarować. Nic z tych rzeczy! W dodatku końmi zainteresowałam się bardzo późno, bo w wieku 17 lat. Zawsze byłam aktywna. Uprawiałam lekkoatletykę, judo, jeździłam na desce. Ale szukałam już czegoś nowego, więc pomyślałam o jeździectwie. I to dopiero było wyzwanie!

- Że takie trudne?

- Świetne doświadczenie, bo trzeba pracować z żywą istotą, dogadać się z nią, a to nie jest proste. Myślisz, że wsiądziesz na grzbiet konia, a on pojedzie tam, gdzie chcesz? No to się zdziwisz. Musisz nad tym sporo popracować.

 

Zostało Ci do przeczytania 78% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 32/2018:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.