Udowodniła, że jednak się da!

Mazowsze

Justyna Janusz 2020-02-10 10:50:34 liczba odsłon: 15998
fot. TVP

fot. TVP

Na medycynie nie wiedzieli, że studiuje równocześnie na politechnice. Bo powiedzieliby, że się nie da.

Siedlczanka Aneta Borkowska jest jedną z lekarek, występujących w serialu dokumentalnym „Młodzi lekarze”. Jest też specjalistą radioterapii i pracuje na jedynym w Polsce oddziale, zajmującym się leczeniem mięsaków tkanek miękkich i czerniaków. Jak wynika z filmu, jest lekarką lubianą przez pacjentów i bez wątpienia oddaną swojej pracy. Interesują ją nowe technologie w połączeniu z medycyną. Uważa, że rozwijając się w tym kierunku, może pomóc jeszcze większej liczbie ludzi. 

Lekarz – inżynier Aneta Borkowska jest absolwentką siedleckiego „Prusa”. Po maturze dostała się na medycynę i na … Politechnikę Warszawską, gdzie studiowała inżynierię materiałową.

- Zawsze marzyłam o tym, by być inżynierem. Uważałam, że to ludzie bardzo racjonalni i myślący logicznie. Przyszła lekarka i inżynier studiowała dwa trudne kierunki równocześnie. Jak jej się to udawało? 

– Na politechnice wiedzieli, że równocześnie studiuję medycynę. Tam każdy student jest traktowany jak przyszły współpracownik, pomogli mi pogodzić dwa kierunki. Na medycynie nie wiedzieli, że równocześnie studiuję na politechnice. Bo powiedzieliby, że się nie da. (...)

W drugim sezonie „Młodych lekarzy”, czyli dokumentalnej serii o medykach na początku swojej zawodowej drogi, brał udział kolega pani Anety.

– Zdarzało się, że razem z ekipą piliśmy kawę. Wtedy zaczęli mnie pytać, czy ja też bym nie chciała wystąpić. Oczywiście o radioterapii wiedzieli niewiele. Jak sama mówi, serial nie jest reżyserowany, pokazuje to, co dzieje się naprawdę.

– Nigdy nie dostałam żadnego scenariusza. Ekipa przychodziła po prostu na oddział czy do poradni, zakładali mi mikrofon i nagrywali to, co robiłam. (...)

Serial „Młodzi lekarze” to serial wyświetlany w 2. Programie TVP w poniedziałki i wtorki o godz. 22.30.

Zostało Ci do przeczytania 60% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 6/2020:

Komentarze (34)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.