Czy słyszysz, że brzmisz jak idiota?

Mazowsze

Mariola Zaczyńska 2020-09-02 11:52:47 liczba odsłon: 4949
.

.

Przeczytaj najnowszy felieton Marioli Zaczyńskiej!

- Brzmisz jak idiota. Jesteś obrzydliwą szowinistyczną świnią – powiedział brytyjski dziennikarz do Janusza Korwin-Mikkego, po słowach europarlamentarzysty, że kobiety są mniejsze, słabsze i mniej inteligentne niż mężczyźni, więc mniej niż oni zarabiają.

Działo się to trzy lata temu, w brytyjskiej telewizji. Dziennikarz nie krył też odrazy w spojrzeniu na polskiego polityka. I od tego czasu czekam na cud. Cud, że przy ogromie obrzydliwości, głupoty i cynizmu szerzonych dziś w Polsce przez „klasę” rządzącą, pojawią się równie odważni dziennikarze w naszym kraju. Że padnie w końcu na wizji dziennikarskie pytanie, adekwatne do przekazywanych przez polityków treści: „Czy naprawdę jest pan/pani tak głupi/a, niedouczony/a, okrutny/a, zakłamany/a?”.

Niestety, jeszcze nie padło. Więc sama zapytam: Co macie w głowach, wy źli i nienadający się do rządzenia tym krajem politycy PiS? Co macie w głowach, gdy mówicie, że LGBT to nie ludzie?! Jak możecie spokojnie spać, wiedząc, że rozpętaliście ideologiczną wojnę przeciwko ludziom, którzy mają bezwzględne prawo do życia takiego, jakim chcą żyć?!

Rozpętaliście wojnę okrutną, bo bezmyślną. Oto wyznawca partii rządzącej demoluje stoisko ekologiczne, bo przeczytał „zmień płeć” zamiast „zmień piec”. Inny wyborca PiS z wielką agresją zrywał z płotu sąsiadki plakaty konkurenta Andrzeja Dudy, bo jeśliby konkurent wygrał, to będą nam dzieci w szkołach „pedalić”. „Tego chcesz?!” - wykrzykiwał do sąsiadki. Niestety, wierzył w to, co mówił. Ratował dzieci. Biedak.

Ofiar tej smutnej wojny przybywa. Pobici chłopcy, którzy szli, trzymając się za ręce. Pobici młodzi ludzie, bo mieli na twarzach tęczowe maseczki... Ja też mam tęczową maseczkę. Robię w niej zakupy. I torebkę tęczową też mam. Noszę ją dumnie. Gdy wracałam z zakupów w galerii, szłam obok czekających na światłach aut. W jednym z nich piękna pani opuściła szybę, wystawiła rękę z uniesionym w gorę kciukiem i krzyknęła: Brawo! Piękna torebka!

Więc wiedz PiS-ie, że w twoim „siedleckim bastionie” są ludzie, którzy pokazują ci środkowy palec. Dokładnie jak wasza posłanka „pozdrawiająca” opozycję. I także to tu, w tym mieście, postawiła się wam kobieta, radna, której głos zaważył na tym, że nie przyjęto ideologicznego dokumentu, mogącego dyskryminować ludzi o innej orientacji seksualnej. Brawo!

To daje oczywiście nadzieję, że po prostu przetrzymamy ten smutny i ciemny czas rządów PiS. Bo Polak potrafi. Gdy nasz rodak, europoseł Korwin- Mikke błyskał trzy lata temu złotymi myślami na wyspach, stwierdził też, że niscy mężczyźni zarabiają mniej niż wysocy, a blondyni mniej niż bruneci. Wtedy właśnie mój znajomy, który prowadzi w Anglii firmę budowlaną, został poproszony przez kolegę, o wypożyczenie pracownika do pilnej roboty. - Jakiego chcesz? - zapytał znajomy. Kolega (też Polak) odparł bez namysłu: - Niewysokiego blondyna. I ryknęli śmiechem.

Ale nam tu, w Polsce, nie jest do śmiechu. Bo brzmiących jak idioci polityków pełno..


 

Felieton ukazał się w najnowszym wydaniu „TS” nr 36

Komentarze (57)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.