Szkolenia na Torze Modlin

Mazowsze

Aga Król 2021-11-09 13:56:18 liczba odsłon: 8064

fot. Aga Król

Ruszyła kolejna edycja szkoleń dla kierowców w wieku 18-24 lata i powyżej 55 roku życia prowadzonych na Torze Modlin. Do tej pory w programie samorządu województwa mazowieckiego wzięło udział 900 kierowców.

W najbliższych trzech latach szansę na takie szkolenie ma 2.400 osób. Zarząd Mazowsza na ten cel przeznaczył 1,8 mln. zł, 1,2 mln. zł to środki przekazane przez Mazowieckie Centrum Polityki społecznej pochodzące z wydawanych zezwoleń na sprzedaż hurtową napojów alkoholowych o zawartości alkoholu do 18 proc. Tzw. środki korkowe.

- Wrażenia z jazdy niesamowite, wydawało mi się, że nie jestem złym kierowcą, ale okazuje się, że czas reakcji jest dużo gorszy niż się spodziewałam – mówi uczestniczka szkolenia.

- Dla mnie to już nie jest zaskoczenie, bo kilkakrotnie uczestniczyłem w takich szkoleniach, ale uważam, że jest to potrzebne wszystkim, by potrafić reagować w bardzo ekstremalnych sytuacjach – wspomniał kierowca.

Takie szkolenia pokazują co może stać się z samochodem i jak możemy zareagować.

Co chwilę docierają do nas informacje, że osoba – mówiąc kolokwialnie – pijana, wsiada za kółko i dochodzi do jakiejś wielkiej tragedii dla rodziny, społeczności lokalnej i dla nas wszystkich. Te statystyki sugerują, że my jako społeczeństwo musimy z tym walczyć. I ten projekt pokazuje, że ta profilaktyka uzależnień, która mówi i uczy, że nie można siadać za kółko pod wpływem używek, nowych środków psychoaktywnych czy alkoholu, bo dojdzie do tragedii, jest potrzebna w naszym społeczeństwie mówi Mariusz Budziszewski, zastępca dyrektora Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

W tym roku zainteresowanie kursami w Siedlcach było bardzo duże, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Niektórzy chętni mogli się zapisać już tylko na listę rezerwową.

Takie szkolenie jest bardzo ważne. Wszystkim nam się wydaje, że jesteśmy świetnymi kierowcami. I może w takich zwykłych sytuacjach na drodze, tak faktycznie jest. Ale kiedy pojawiają się sytuacje ekstremalne, to trochę te nasze umiejętności są weryfikowane przez warunki drogowe. I właśnie te szkolenia są po to, by takie ekstremalne sytuacje wywołać w sztucznym środowisku, i żeby potem, już na drodze, można było w odpowiedni sposób zareagować, ale też mieć tę świadomość i tę wiedzę, że nie wszystko zależy od nas – informuje Dariusz Napiórkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Siedlcach.

Z Budżetu Obywatelskiego jeszcze w tym roku odbędą się szkolenia dla w najbliższym czasie odbędą się zapisy na takie szkolenia dla grup: 18-24 i 55+ wspólne szkolenie pod nazwą brawura i doświadczenie oraz dla grupy w przedziale wiekowym 25-54 lata. O rekrutacji i terminach powiadomimy w późniejszym terminie.

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Czytaj także

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.