Zaczyna się od jabłka

Łosice

Mariola Zaczyńska 2013-12-24 00:20:04 liczba odsłon: 5857
Od lewej: Justyna, ciocia Nina i Alina - trzy pokolenia silnych kobiet. Fot. MZ

Od lewej: Justyna, ciocia Nina i Alina - trzy pokolenia silnych kobiet. Fot. MZ

Gdy kontrahenci słyszą nazwę firmy, reagują uśmiechem i zaciekawionym spojrzeniem. „Alina Paluch i córka”. – Dlaczego tak? Bo „Justyna Paluch i mama” nie brzmi biznesowo – śmieje się Justyna Paluch i twardo dodaje: – Cóż, moja mam nie ma syna, więc musi być „i córka”!

JUSTYNA

Pomysł na założenie rodzinnej firmy miała Justyna. Zawsze chciała założyć własny biznes, być niezależna. Jeszcze na studiach (psychologia społeczna) założyła z kolegą firmę „Wyręczyny.pl”, z którą trafili nawet do programu TVN. [...]

Firmę rozwiązali, gdy Justyna wyjechała na wymianę studencką do Francji, a jej kolega do Szwecji. Po powrocie zatrudniła się w jednej z firm headhunterskich (poszukiwanie i rekrutacja pracowników dla różnych zakładów pracy). – Ale pomysł, aby założyć własny biznes ciągle dojrzewał – przyznaje.

 

W końcu rzuciła pacę w Warszawie i ma to, co chciała: własną rodzinną firmę „Alina Paluch i córka”. W ciągu niecałych dwóch lat rozsławiły gospodarstwo sadownicze na całą Polskę wschodnią, a na ich soki tłoczone z jabłek zapisują się chętni w kolejkach. [...]

– Wiem, że młodzi ludzie obierają inny kierunek kariery: uciekają z małych miejscowości do wielkich miast. Ja zrobiłam odwrotnie: mając mieszkanie i pracę w Warszawie osiedliłam się w malutkich Klimczycach, by tu prowadzić firmę – mówi Justyna. – Nie żałuję, spełniam marzenia. Czego mi brak?... Hmmm... Tych młodych ludzi, którzy stąd wyjechali. Nie mam tu rówieśników. Przyjaciele zostali w Warszawie... Ale spotkam się z nimi na sylwestra! Przyjeżdżają do mnie co roku.

 

Mariola Zaczyńska

Cały artykuł można przeczytać w papierowym i e-wydaniu „TS” nr 52.

Zostało Ci do przeczytania 79% artykułu

Aby przeczytać całość kup e-wydanie nr 52/2013:

Komentarze (1)

Komentarz został dodany

Twój komentarz będzie widoczny dopiero po zatwierdzeniu przez administratora

Dodanie komentarza wiąże się z akceptacją regulaminu

  • najstarsze

  • najnowsze

  • popularne

Klauzula informacyjna
Szanowny Użytkowniku

Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” zaktualizowała swoją Politykę Prywatności. Portal tygodniksiedlecki.com używa cookies (ciasteczek), aby zapewnić jak najlepszą obsługę naszej strony internetowej. Wydawnicza Spółdzielnia Pracy „Stopka” i jej Zaufani Partnerzy używają plików cookies, aby wyświetlać swoim użytkownikom najbardziej dopasowane do nich oferty i reklamy. Korzystanie z naszego serwisu oznacza to, że nie masz nic przeciwko otrzymywaniu wszystkich plików cookies z naszej strony internetowej, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Można zmienić ustawienia w przeglądarce tak, aby nie pobierała ona ciasteczek.